24/11/2024

W 2004 roku zrodził się pomysł na włączenie idei rodzicielstwa zastępczego w działania wrocławskiej edukacji. Z inicjatywy dwóch dyrektorów wrocławskich przedszkoli: Katarzyny Głowik – Jamróz, z przedszkola nr 56 oraz Jolanty Hejdy, dyrektora Przedszkola nr 31 powstał projekt „Aniołkowe granie”. Później dołączył jeszcze dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania – Sylwester Pajęcki.

„Aniołkowe granie” przede wszystkim propaguje ideę rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych. Od samego początku założeniem jest integracja środowisk przedszkolnych, szkolnych oraz placówek opiekuńczych. Działania obejmują różnorodne inicjatywy: seminaria, szkolenia, konferencje, zajęcia edukacyjno- informacyjne, animacje lokalne oraz przedsięwzięcia edukacyjne.

Jednym z elementów projektu jest koncert charytatywny, dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowia opiekuńczego. W trakcie wydarzenia, przedstawiciele szkół i przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom z rodzinnych form opieki zastępczej. Ale przede wszystkim, podczas imprezy, uwaga dzieci skupiona jest wokół rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się  w placówkach opiekuńczych.

W tym roku w „Aniołkowym graniu” biorą udział także placówki z Popowic. Do akcji włączyły: się Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Przedszkole nr 104. Przedszkolaki zamierzają pomóc Marcelowi. który znajduje się w rodzinie zastępczej.

Chłopiec uwielbia sport i chciałby otrzymać bon do sklepu sportowego w CH Magnolia. To jego największe marzenie. Byłby cudownie, gdyby udało się sprawić, aby otrzymał zamek z klocków Lego albo zdalnie sterowny samochód. Oczywiście mile widziane będą też wszelkiego rodzaju słodycze.

Chętni do wzięcia udziału w akcji mogą skontaktować się bezpośrednio z przedszkolem.

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej projektu


Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, powiadom o nim innych.